2008-10-09: Rada Gabinetowa zostanie jednak zwołana

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 9 października 2008
Polityka
N icon politics.png

Prezydent Kaczyński nie zrezygnował z możliwości wykorzystania swojego konstytucyjnego uprawnienia i zapowiedział zwołanie Rady Gabinetowej, która na mocy konstytucji będzie obradować pod jego przewodnictwem. Podczas tego specjalnego posiedzenia rządu ma być poruszany temat kryzysu na światowych rynkach finansowych.

"Prezydent ma prawo w ważnych sprawach ją zwoływać. Ja jej nie zwoływałem od lutego, czyli od dawna. Nie nadużywam tego prawa. Tutaj moje prawo jest oczywiste i budzi zdumienie, jeśli ktoś, nawet wysoko postawiony, stara się oceniać to, czy ja korzystam z tego prawa w sposób właściwy, czy nie" - tłumaczył prezydent Kaczyński.

Głowa państwa chce podnieść kwestię kryzysu na światowych rynkach finansowych, a także poruszyć tematy dotyczące bieżących spraw, dotyczących m.in. służby zdrowia. Premier Donald Tusk nie odniósł się przychylnie do tej decyzji, nazywając całą inicjatywę „niezbyt fortunnym pomysłem”. Premier wyraził także swoje zaniepokojenie działaniami, które mogą siać niepotrzebną panikę w społeczeństwie.

Źródła[edytuj]