2008-10-07: Warszawa: koncert zespołu Anathema

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 7 października 2008
Kultura i rozrywka
Anathema 2004 - Vincent Cavanagh.jpg
Vincent Cavanagh

20.10.2008r. w Warszawie w klubie "Proxima" oraz 21.10.2008r. w krakowskim klubie "Studio" wystąpi Anathema wraz z Demians.

Anathema to istniejący od 1990r. zespół z Liverpoolu, którego styl muzyczny przeszedł drogę od doom/gothic/death metalu do rocka progresywnego. To co łączy wszystkie dokonania brytyjczyków to rodzinna atmosfera i ogromna dawka emocji.

Pod koniec sierpnia 2008r. ukazał się "Hindsight", na wpół akustyczny album z najpopularniejszymi utworami zespołu w nowych, ciekawych aranżacjach rozpisanych na instrumenty elektryczne i akustyczne. Muzycy pracują nad nową, w pełni premierową płytą, pełną emocji, pasji i nastrojów. Ma nosić tytuł "Horizons".

W pierwszej części wieczoru wystąpi francuska formacja Demians z materiałem z debiutanckiej płyty zatytułowanej "Building An Empire". Płyta ta wzbudziła zachwyt u Stevena Wilsona z Porcupine Tree. Kompozycje, teksty i aranżacje, które tak zachwyciły Anglika są dziełem Nicolasa Chapela. Jednoosobowy projekt francuskiego muzyka z czasem ewoluował w zespół z prawdziwego zdarzenia, w którym Chapelowi towarzyszą: Michael Roponus (perkusja), Antoine Pohu (bas) i Anthony Broggia (instr. klawiszowe).

Źródła[edytuj]