Przejdź do zawartości

2008-10-03: TP uruchomi usługi finansowe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

piątek, 3 października 2008

TP uruchomi w przyszłym roku usługi finansowe pod marką Orange. Spółka nie otworzy własnego banku. Postawi na współpracę z doświadczonym partnerem, pisze Rzeczpospolita.

W przyszłym roku operator zaoferuje nowy pakiet usług finansowych we współpracy z jednym z polskich banków.

– Takie usługi już istnieją rozrzucone po grupie TP. Chcemy je ujednolicić – mówi Rzeczpospolitej Maciej Witucki, prezes zarządu TP. Obok kart kredytowych będą to kredyty gotówkowe i ubezpieczenia. Według naszych informacji będą sprzedawane pod marką Orange.

– Mamy bardzo dużo danych o klientach. Możemy na podstawie historii płatności dokonać wstępnej oceny ryzyka kredytowego – podkreśla Witucki. Grupa TP posiada ok. 8 mln abonentów telefonów stacjonarnych i około 12 mln abonentów telefonów komórkowych.

Branża finansowa dobrze ocenia ten pomysł. Nie dziwi jej decyzja Wituckiego‚ który wcześniej pracował m.in. w Lukas Banku i Cetelem Banku. – Maciej Witucki nawet gdyby pracował w PKP, to oferowałby karty. On wierzy‚ że wszędzie można je sprzedawać i nie potrzeba być do tego bankiem – uważa jeden z polskich bankowców.

Z kim TP SA może zaoferować usługi finansowe, jeszcze nie wiadomo. Według bankowców będzie to niewielki bank typu consumer finance. France Telecom‚ właściciel TP‚ współpracuje z BNP Paribas i jej spółką zależną Cetelem (obie instytucje są obecne w Polsce). Atutem TP jest własna sieć sprzedaży licząca 459 punktów (nie licząc kilkuset placówek agencyjnych).

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „TP uruchomi usługi finansowe”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).