Przejdź do zawartości

2008-10-03: Grzegorek pozwie dziennikarzy TVN "Uwaga"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 3 października 2008

Były wiceminister zdrowia w rządzie PO-PSL Krzysztof Grzegorek, któremu prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne zapowiedział , że pozwie do sądu dziennikarzy TVN "Uwaga" Bertolda Kittela i Jarosława Jabrzyka za naruszenie dóbr osobistych - pisze Rzeczpospolita.

Grzegorek poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że złoży też w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przez tych dziennikarzy przestępstwa z artykułu 235. Kodeksu karnego, który mówi m.in. o "tworzeniu fałszywych dowodów" w toku toczącego się postępowania.

Według dziennikarzy TVN "Uwaga" Grzegorek nakłonił jednego ze świadków w aferze korupcyjnej - Andrzeja G. - do wycofania się z obciążających Grzegorka zeznań. "Oni mnie po prostu przekupili. Przed sądem opowiem całą prawdę, że wykorzystali moją tragiczną sytuację życiową" mówił dziennikarzom Andrzej G. w wyemitowanym we wtorek programie.

Były wiceminister twierdzi, że wyemitowany we wtorek materiał "powstał tylko i wyłącznie na użytek i w interesie Kittela i Jabrzyka". Radomska prokuratura okręgowa postawiła Grzegorkowi siedem zarzutów; cztery z nich dotyczą korupcji, a pozostałe trzy - nakłaniania innych osób do poświadczania nieprawdy w dokumentach. Grzegorek nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, które mają być weryfikowane przez prokuraturę.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Grzegorek pozwie dziennikarzy TVN "Uwaga"”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).