2008-10-03: G+J kupuje portal Epuls.pl

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Internet
piątek, 3 października 2008

Pixelate Ventures, właściciel m.in. serwisu społecznościowego Epuls.pl, został kupiony przez wydawnictwo G+J Polska. Obie strony nie ujawniają wartości transakcji.

1 października, wydawnictwo Gruner und Jahr Polska podpisało z firmą Pixelate Ventures umowę, która obejmuje m.in. przejęcie 70 proc. udziałów w spółce, również od obecnych udziałowców, w tym funduszu Holtzbrinck Ventures.

Obie strony nie chcą ujawniać wartości transakcji. – Niestety nie udzielamy informacji na temat kwoty, to decyzja obydwu stron i nic nie mogę powiedzieć na ten temat – mówi Wolfgang Laskowski, rzecznik Pixelate Ventures . – PV jest w dalszym ciągu samodzielna spółka działąjacą na rynkowych prawach, a inwestycja G+J tylko ja wzmocni, nie osłabi.

Prezesem dwuosobowego zarządu Pixelate Ventures pozostaje Grzegorz Gorczyca, natomiast do zarządu spółki dołącza Marcin Kozioł, dyrektor Multimediów G+J Polska . Zgodnie z zapisami umowy, do marca 2011 G+J Polska obejmie wszystkie udziały w spółce.

Dokładnie rok temu kupiliśmy serwis społecznościowy Odyssei.com. Jednak dopiero zakup Epuls wprowadza nas do pierwszej ligi w polskim Internecie - tłumaczy Marcin Kozioł, dyrektor multimediów G+J Polska , odpowiedzialny za całość inwestycji w projekty internetowe G+J . – Pozyskanie nowego inwestora jest korzystne zwłaszcza dla rozwoju naszych nowych projektów stylio.pl i story.pl. Dla naszych serwisów tworzą się ciekawe perspektywy – dodaje Łukasz Mentel, dyrektor zarządzający Pixelate Ventures.

Przejęcie firmy Pixelate Ventures jest kolejnym krokiem w realizacji zamierzeń G+J Polska prowadzących do umocnienia jej pozycji na rynku internetowym w Polsce.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „G+J kupuje portal Epuls.pl”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).