2008-10-03: Łódź reklamuje się w CNN

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 3 października 2008

Od października w telewizji CNN można oglądać reklamy Łodzi, podaje serwis Gazeta.pl. Będzie wyświetlony 500 razy przez ponad dwa miesiące. Miasto za jego emisję zapłaciło 250 tys. dolarów.

Film o Łodzi można będzie oglądać w telewizji CNN International od poniedziałku. Spoty zrealizowała międzynarodowa ekipa filmowców, pracująca między innymi przy filmach o Jamesie Bondzie.

Reklamówka ma towarzyszyć redakcyjnemu programowi "Eye on Poland" ("Oko na Polskę"), który od 6 do 13 października będzie puszczany w CNN. Spot o Łodzi pojawi się nie tylko w trakcie tygodnia polskiego, ale także przez siedem następnych tygodni. Łącznie około pół tysiąca razy. Dodatkowo film będzie dostępny w internecie na stronie www.cnn.com/poland. CNN zakłada, że na stronę będzie około miliona wejść.

Miasto płaci za film około 250 tys. dolarów. A dokładnie - za wykupienie czasu antenowego, bo sama realizacja spotu będzie bezpłatna.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Łódź reklamuje się w CNN”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).