Przejdź do zawartości

2008-10-02: UEFA i FIFA nie uznały kuratora

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 2 października 2008

Kurator Robert Zawłocki wprowadzony przez ministra sportu Mirosława Drzewieckiego nie został uznany przez UEFA i FIFA. Obie federacje uznały, że zawieszenie zarządu PZPN jest nielegalne.

Zarówno FIFA jak i UEFA uznają za włodarza PZPN Michała Listkiewicza i tylko z nim chcą prowadzić rozmowy. Obie federacje wysłały stosowne pisma do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, żeby wyjaśnił decyzję Trybunału Arbitrażowego przy PKOl.

- Jesteśmy dalecy od triumfalizmu i radości, bo wiemy czym może skutkować stanowisko FIFA oraz UEFA - powiedział dziennikarzom rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński.

O tym, jakie to będą konsekwencje dowiemy się w 23-24 października, kiedy to odbędą się zebrania Komitetów Wykonawczych UEFA i FIFA. To na nich mają zapaść decyzje co do ukarania Polski.

Najczarniejszym scenariuszem jest wykluczenie reprezentacji z eliminacji do mistrzostw świata, a także klubów z międzynarodowych rozgrywek pucharowych. Nie wiadomo też jak cała sytuacja wpłynie na Euro 2012, których współgospodarzem będzie Polska.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]