2008-09-29: Nie będzie transmisji TVP z uroczystości u Lecha Wałęsy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
Lech Walesa.jpg
poniedziałek, 29 września 2008

Jutro były prezydent Lech Wałęsa obchodzić będzie 25. rocznicę przyznania mu pokojowej Nagrody Nobla. TVP nie przewiduje jednak relacji na żywo z tych uroczystości, gdyż nie wchodzi to w zakres misji telewizji publicznej.

To jest absolutny skandal i ta sytuacja pokazuje, że władze telewizji publicznej powinny odejść jak najszybciej – grzmiał w Radio ZET Zbigniew Chlebowski (PO).

Z opinią Chlebowskiego zgadza się były przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak.

Jeśli nie będzie transmisji z tych uroczystości, to jest to dowód na to, że w TVP konieczne są zmiany – mówi Olejniczak.

O tym, że TVP nie przewiduje relacji z uroczystości 25-lecia przyznania pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie, poinformowała polityków Monika Olejnik w programie radiowym. Swojego zdziwienia nie krył były szef kancelarii prezydenta Piotr Kownacki:

Ja myślę, że jakieś informacje na ten temat będą w telewizji publicznej. Stwierdzenie, że to nie jest misja, w pierwszym odruchu raczej bym się z tym nie zgodził.

Lech Wałęsa został uhonorowany pokojową Nagrodą Nobla 5 października 1983 roku. Komitet Noblowski wyróżnił byłego prezydenta w uznaniu działalności "Solidarności" na rzecz wolności i demokracji w Polsce.

Źródła[edytuj]