2008-09-28: Urban wypłaci gen. Jaruzelskiemu emeryturę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
Wojciech jaruzelski 2006.jpg
niedziela, 28 września 2008

Odebranie byłym esbekom i członkom WRON emerytur to świństwo i bezprawie. To obrzydliwy wykręt PO, która przypochlebia się motłochowi. Zwracam się publicznie do generała Jaruzelskiego z prośbą, by zechciał przyjąć ode mnie prywatne wyrównanie tego, co mu odbiorą z emerytury – zapowiedział w "Kropce nad i" Jerzy Urban.

Były rzecznik peerelowskiego rządu odniósł się w ten sposób do projektu Platformy Obywatelskiej, mającego na celu odebranie przywilejów emerytalnych byłym funkcjonariuszom SB oraz byłym członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Członkowie WRON tworzyli organizację nielegalną, bo nie można było w świetle prawa PRL powoływać junty. Była antyniepodległościowa, a nawet zbrodnicza. Muszą za to ponieść karę, zwłaszcza że skutecznie unikają odpowiedzialności karnej w sądzie – tłumaczy istotę projektu Antoni Mężydło, były opozycjonista.

Tymczasem Jerzy Urban odmiennie postrzega intencje Platformy.

To nadzwyczajne świństwo i bezprawie. Pomysł PO jest populistyczny, przeznaczony dla motłochu, łamiący wszelkie zasady funkcjonowania państwa. A dotyczy WRON – fikcyjnej, sztucznej instytucji, o której było wiadomo, że ma charakter czysto dekoracyjny – komentuje.

Według Jerzego Urbana odbieranie praw emerytalnych dzisiejszym emerytom to „obrzydliwy wykręt PO, która wchodzi w buty PiS i przypochlebia się jego wyborcom o nieco motłochowatej mentalności”. Z tego też powodu zdecydował się zwrócić gen. Jaruzelskiemu utraconą część emerytury.

Źródła[edytuj]