Przejdź do zawartości

2008-09-28: PiS: bojkot TVN-u trwa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 28 września 2008

Według Jarosława Kaczyńskiego, bojkot TVN i TVN24 będzie trwał nadal. Dlaczego? Nie osiągnął bowiem oczekiwanego celu. Tym samym na antenie stacji nadal nie będą pojawiać się politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Bojkot nie osiągnął swoich celów, bo nie mam żadnych gwarancji, że gdybyśmy wrócili do TVN, to będzie inna sytuacja niż czterech na jednego. Filmiki, prowokacje, ściganie się przez tych czterech pozostałych w inwektywach, pomówieniach – powiedział lider PiS podczas spotkania z dziennikarzami.

Jarosław Kaczyński podkreślił też, że w trakcie środowego posiedzenia Komitetu Politycznego PiS nie rozmawiano o możliwości zakończenia bojkotu.

Przypomnijmy, bojkot TVN i TVN24 PiS ogłosił 17 lipca. Powodem był brak obiektywizmu dziennikarskiego wobec niektórych ugrupowań. Od tamtej pory jednak kilku polityków PiS wypowiedziało się dla TVN-u. Nie zostali jednak ukarani przez partię – tłumaczyli, że mówili do innej kamery, a obok stali akurat operatorzy TVN. W programie "Kawa na Ławę" pojawił się także poseł Michał Kamiński.

PiS wciąż zarzuca TVN nieobiektywność. – To nie ma nic wspólnego z debatą publiczną. To jest nienawiść plus niestety to, że PRL zniszczył nam elity i te nowe są cokolwiek niedojrzałe – zauważył były premier. I nadal zapowiada bojkot stacji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „PiS: bojkot TVN-u trwa”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).