2008-09-28: O. Rydzyk: "Jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
Ojciec Tadeusz Rydzyk (2013).jpg
niedziela, 28 września 2008

Tadeusz Rydzyk poczuł się obrażony przez decyzję MSWiA o odesłaniu wniosku na zgodę na publiczną zbiórkę funduszy na wiercenia geotermalne w Toruniu.

Ministerstwo poinformowało, że zwróciło się do komitetu ludzi świeckich o przesłanie dokumentów dot. m.in liczby osób, które mają uczestniczyć w zbiórce. O. Rydzyk tą sytuacje skomentował słowami: - Jak to rozumieć? Ja wiem ile będzie uczestniczyło w zbiórce? Mają się zapisywać, że ja będę uczestniczyć w zbiórce, a ty nie; ja dam, a ty nie? Ten dokument (wniosek do MSWiA) był przygotowany przez prawników, nie przez żadnych amatorów, tylko przez prawników znających te sprawy. (...) Jest też takie określenie, ludzi którzy niewłaściwie traktują swą władzę: ty masz rację -ja mam pieczątki, czy też: ty masz rację - ja mam władzę; tylko, że to jest złe pojmowanie władzy, to jest szkodzenie.

30 sierpnia rozpoczęto prace przy odwiercie geotermalnym. Ma on sięgnąć 2950 metrów w głąb ziemi. Obecnie, jak informuje o. Rydzyk, odwiert osiągnął głębokość 1180 m. Od pierwszych dni września w różnych parafiach odbywają się spotkania, w czasie których naukowcy związani z Radiem Maryja przekonują do zalet geotermii i objaśniają zawiłości techniczne.

Źródła[edytuj]