Przejdź do zawartości

2008-09-25: UKE: dwa przetargi na częstotliwości radiowe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 25 września 2008

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął dwa przetargi na rezerwację częstotliwości radiowych w województwach: zachodniopomorskim i małopolskim - poinformował w środę UKE w komunikacie PAP.

Przetargi dotyczą częstotliwości z zakresu 3400-3600 MHz (megaherc) w gminie Dobra i Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) oraz z zakresu 5875-5925 MHz w Nowym Sączu (woj. małopolskie).

Zwycięzcy będą mogli wykorzystać częstotliwości radiowe m.in. na budowę bezprzewodowej sieci szerokopasmowego (szybkiego) internetu. Termin składania ofert w przetargach upływa 10 listopada br.

UKE, wybierając zwycięzców przetargów, będzie brał pod uwagę m.in. zachowanie warunków konkurencji, wysokość kwoty, którą zaoferują uczestnicy i wiarygodność finansową. Zwycięzcy będą mogli wykorzystywać częstotliwości do 31 grudnia 2022 roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „UKE: dwa przetargi na częstotliwości radiowe”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).