2008-09-24: Prezydent z roboczą wizytą w USA

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
Lech Kaczyński.jpg
środa, 24 września 2008

Prezydent Lech Kaczyński jest już w Nowym Jorku. W trakcie dzisiejszej krótkiej roboczej wizyty polski przywódca weźmie udział w 63. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, a także spotka się z Polonią amerykańską.

W ramach obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ Lech Kaczyński wygłosi wystąpienie na temat polskiego stanowiska ws. polityki międzynarodowej. Już od kilku dni wiadomo, że jego kluczowym mają być fragmenty dotyczące sierpniowej agresji Rosji na Gruzję.

Przed udaniem się na zgromadzenie, prezydent ma zaplanowane spotkanie z prezydentem USA Georgem Bushem i przywódcami tzw. koalicji antyterrorystycznej, na którym zostaną omówione kwestie dotyczące misji w Iraku.

Później Kaczyński rozmawiać będzie również z przywódcami Danii i Indonezji, które współpracują z Polską przy organizacji grudniowej konferencji klimatycznej w Poznaniu. W harmonogramie amerykańskiej wizyty znajduje się również prezydencki wykład na temat polityki zagranicznej.

Korzystając z okazji, poza obowiązkami związanymi z obradami najwyższego ciała ONZ, Lech Kaczyński spotka się też z reprezentantami Polonii amerykańskiej.

Źródła[edytuj]