2008-09-24: Boronów, Dobrodzień: koncerty charytatywne dla ofiar tornada

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 24 września 2008

26 września w Boronowie i 27 września w Dobrodzieniu odbedą się koncerty charytatywne dla ofiar trąby powietrznej, która przeszła nad Polską w dniach 15-16 sierpnia 2008. W Boronowie będzie miał miejsce plenerowy koncert zespołu Gang Marcela organizowany przez Stowarzyszenie dla Boronowa, natomiast w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpi barytonowy śpiewak Piotr Lempa.

Organizowany w Boronowie koncert, który rozpocznie się o godz. 19.30 zatytułowany jest Koncert dla Kaliny, ponieważ ta miejscowość, położona prawie po sąsiedzku z gmina Boronów była jedną z bardziej dotkniętych przez żywioł. Wcześniej przez stowarzyszenie były zapraszane w tym celu także inne zespoły, ale na przyjazd zdecydował się właśnie Gang Marcela, którego lider pochodzi z ziemi lublinieckiej, a dokładniej z Lublińca.

Koncert w Dobrodzieniu rozpocznie się o godz. 19.00.

Do tej pory mieszkańcy, dzięki ofiarowanym funduszom mogli postawić nowe dachy nad domami, jednak nie zawsze maksymalna kwota 10 tys. złotych wystarczyła na zakończenie samych robót dachowych. Jeszcze miesiąc po przejściu trąby powietrznej nie zakończono szacować szkód u indywidualnych mieszkańców.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
Tornado w sierpniu 2008 w Polsce

Źródła[edytuj | edytuj kod]