Przejdź do zawartości

2008-09-23: Zdzisław Kręcina niezależny od Listkiewicza?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 23 września 2008

Zdzisław Kręcina, uważany za najpoważniejszego kandydata do objęcia urzędu prezesa PZPN i człowieka Michała Listkiewicza, zapowiada samodzielne i niezależne rządy. "Będę niezależnym prezesem" - zapowiada sekretarz generalny PZPN.

Jestem przedstawicielem piłkarskiego betonu, który za paluszki i herbatę dba o to, aby piłka nożna w małych miejscowościach się rozwijała. I jestem z tego dumny. Gdyby nie ci ludzie, w ogóle nie byłoby tam futbolu – stwierdził Zdzisław Kręcina w wypowiedzi dla "Dziennika".

Zdzisław Kręcina, od 1999 roku sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, od 2002 roku szef organizacyjny ekipy reprezentacji Polski, a od ubiegłego roku członek Komisji Federacji Narodowych UEFA, jest najpoważniejszym kandydatem do fotela prezesa PZPN. W gronie kandydatów do tego urzędu znajduje się także Zbigniew Boniek, który, jeśli Kręcina weźmie udział w wyborach, zapowiada wycofanie swojej kandydatury i poparcie sekretarza generalnego.

Zdzisław Kręcina uznawany jest za bliskiego człowieka Michała Listkiewicza. Ten nie zaprzecza, ale podkreśla, że pełniąc funkcję prezesa, będzie całkowicie niezależny.

Teraz jestem lojalny wobec swojego szefa i zawsze tak było. Nie wstydzę się tego, że pracuję dla Michała Listkiewicza. Natomiast z dniem, w którym moja rola w związku się zmieni, będę całkowicie niezależny. Potrafię podejmować decyzje samodzielnie, potrafię walnąć pięścią w stół i trzymać sprawy mocną ręką – zarekomendował swoją kandydaturę Kręcina.

Nigdy nie byłem w żadnej partii, skończyłem AWF, siedem lat pracowałem ze studentami w Katowicach. W Krakowie zrobiłem doktorat związany z kształceniem kadr, a więc ułatwia mi to funkcjonowanie w dużej grupie. Potrafię dobrać zespół. W 1991 roku byłem pierwszym menedżerem z Europy Wschodniej, który dostał licencję FIFA, uprawniającą do organizacji meczów. Od lat jestem w PZPN, mam dobre kontakty w piłkarskiej Europie, działam w UEFA w komisji narodowych federacji piłkarskich. Nie byłem tylko sędzią piłkarskim – dodał.

Źródła[edytuj | edytuj kod]