Przejdź do zawartości

2008-09-23: Telefonia Dialog kupuje Petrotel

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 23 września 2008

Telefonia Dialog kupuje od PKN Orlen 75 proc. udziałów płockiego operatora telekomunikacyjnego Petrotel za 32,4 mln zł i rozważa kolejne akwizycje – poinformowała w poniedziałek spółka.

Nasza strategia, która do końca września zostanie przedstawiona właścicielowi, zakłada akwizycje i budowę silnej grupy. Chcemy, aby Dialog kojarzył się z najnowocześniejszą technologią. To przejęcie wpisuje się w tą strategię. Petrotel ma bowiem bardzo nowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną – powiedział PAP w poniedziałek Piotr Mazurkiewicz, prezes Telefonii Dialog.

Rozważamy kolejne akwizycje podmiotów, które będą pasowały nam do grupy – dodał, nie podając więcej szczegółów.

Przychody płockiego operatora wynoszą około 32 mln zł, a marża EBITDA 30 proc.

Spodziewamy się finalizacji transakcji w ciągu 4-6 tygodni. Wyniki Petrotela będą konsolidowane od listopada – powiedział prezes.

W wyniku zawarcia umowy Dialog kupi 6.150 udziałów Petrotela, stanowiących 75 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników za 32,4 mln zł, pod warunkiem, że w pierwokupu nie skorzystają mniejszościowi udziałowcy spółki.

Petrotel świadczy usługi telekomunikacyjne na terenie miasta Płocka i gminy Stara Biała, w oparciu o własną infrastrukturę oraz infrastrukturę dzierżawioną od PKN Orlen. Operator obsługuje ok. 20 tys. klientów i ok. 8 tys. użytkowników szerokopasmowego dostępu do internetu.

Dialog sfinansuje zakup 75 proc. udziałów Petrotela kredytem bankowym.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Telefonia Dialog kupuje Petrotel”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).