Przejdź do zawartości

2008-09-23: Najpopularniejsze marki internetowe w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Internet
wtorek, 23 września 2008

Google, Skype, Allegro, Gadu-Gadu, ale też Onet.pl, Wirtualna Polska, Gazeta.pl, Interia i o2 znajdują się w czołówce rankingu badania BAV poświęconego markom internetowym w Polsce zrealizowanego przez Young&Rubicam Brands.

23 września w Warszawie odbyła się konferencja Digital Day, której tematem był Internet i digitalizacja w biznesie, marketingu i życiu codziennym. Podczas spotkania ogłoszono wyniki badania BAV dotyczącego marek portali i usług internetowych. W opinii respondentów (cała populacja) najsilniejsze marki internetowe w Polsce to: Google , Skype , Gadu-Gadu , Allegro i Wikipedia .

W innej kolejności układa się ranking według wskazań internautów: Google , Wikipedia , Gadu-Gadu , Allegro , Grono.net . Spośród medialnych marek internetowych wysokie wskazania otrzymały: Wirtualna Polska , interia.pl , onet.pl , Gazeta.pl , o2 i Dziennik.pl . Ważną tendencją jest lepsza dynamika wzrostu wersji elektronicznych w stosunku do tradycyjnych - np. wyższe wskaźniki siły marki portalu Gazeta.pl niż Gazety Wyborczej. O sile Internetu świadczy fakt, że w globalnym rankingu BAV, obejmującym blisko 1300 marek w 95 kategoriach produktów i usług, Google zajął wysoką, 8. pozycję.

Internet i jego wirtualny świat to siła, która podbija i dominuje nasze życie i biznes – mówi Beata Mońka, Prezes Young&Rubicam Brands, realizującej badanie BAV. – Marki internetowe rozwijają się coraz szybciej. Yahoo stało się światową marką w ciągu dwóch lat, MySpace i YouTube potrzebowały już dużo mniej czasu, aby stać się powszechnie rozpoznawalne. Branża marketingowa nie może zostać wobec tego faktu obojętna – podsumowuje Mońka.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Najpopularniejsze marki internetowe w Polsce”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).