2008-09-23: Darmowego Internetu w stolicy nie będzie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Internet
wtorek, 23 września 2008

W 2010 roku, wbrew wcześniejszym szumnym zapowiedziom, Warszawa nie będzie miała darmowego bezprzewodowego Internetu. I chociaż zapewniał o tym jeszcze Kazimierz Marcinkiewicz i obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, to wizja darmowego dostępu do Internetu z dnia na dzień wydaje się być coraz bardziej odległa.

Miasto już dwukrotnie stanęło do przetargu na sieci WiMAX na terenie Warszawy. Warszawa jest na tyle lukratywnym rynkiem, że już dawno operatorzy te częstotliwości rozdzielili między sobą – wyjaśnia reporterowi RMF FM Jacek Strzałkowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W tej sytuacji jedynym wyjściem jest porozumienie władz stolicy z władzami powiatów i wspólne staranie o częstotliwości nie tylko dla miasta, ale dla całego regionu. Jednak ten scenariusz jest na razie tylko na etapie planowania.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Darmowego Internetu w stolicy nie będzie”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).