Przejdź do zawartości

2008-09-21: Czy PiS wyłudza pieniądze?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 21 września 2008

Posłowie Lewicy twierdzą, że członkowie PiS próbują wyłudzić publiczne pieniądze. Sprawa dotyczy posłów PiS, których usprawiedliwienia za nieobecności na posiedzeniach Sejmu przed wakacjami nie zostały zaakceptowane przez wicemarszałka Jarosława Kalinowskiego. Posłowie Lewicy oczekują od Bronisława Komorowskiego zdecydowanego działania w tej sprawie.

W "Siódmym dniu tygodnia" na antenie Radia ZET poseł SLD Ryszard Kalisz stwierdził: "Komisja Etyki Poselskiej powinna sprawdzić każde usprawiedliwienie nieobecności na obradach w Sejmie. Mamy do czynienia z wyłudzeniem. To jest przestępstwo i to powinno zostać zbadane. Komisja etyki poselskiej powinna przejrzeć usprawiedliwienia i albo dać kary regulaminowe, albo skierować wniosek do prokuratury".

Cała sprawa dotyczy usprawiedliwień posłów PiS z 13 VI 2008 r. i 11 VII 2008 r. zakwestionowanych przez odpowiedzialnego za usprawiedliwienie nieobecności w Sejmie wicemarszałka Kalinowskiego. Incydent ten spowodował skierowanie do Komisji Etyki Poselskiej sprawy 27 posłów, wśród których byli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, Ludwik Dorn, Bolesław Piecha, Nelly Rokita, Wojciech Mojzesowicz, Zbigniew Ziobro, Marek Kuchciński, Krzysztof Tchórzewski.

Jak twierdzi Przemysław Gosiewski, ośmiu posłów PiS złożyło oświadczenia "budzące pewną wątpliwość".

Źródła[edytuj | edytuj kod]