Przejdź do zawartości

2008-09-19: Spółka Tele2 i Netia będzie mniejsza niż TP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 19 września 2008

Netia od 16 września, czyli znacznie szybciej, niż planowano, konsoliduje wyniki Tele2 Polska. Będzie to miało wpływ na całoroczny wynik największego polskiego operatora alternatywnego, napisano w Gazecie Prawnej.

O przejęciu Tele2 Netia poinformowała 30 czerwca. Spodziewano się sfinalizowania transakcji w IV kwartale 2008 r. W zależności od wyników Tele2 wartość transakcji może wynosić od 106 mln zł do 122 mln zł.

Netia oszacowała, że po przejęciu Tele2 Polska jej roczne przychody wzrosną o 40% i będą trzy razy wyższe niż drugiego co do wielkości alternatywnego gracza - poinformowała Gazeta Prawna.

Netia podała, że po przejęciu Tele2 ma ponad 1 mln klientów usług głosowych i ponad 335 tys. klientów szybkiego internetu. W chwili ogłaszania transakcji firmy miały ok. 1,2 mln użytkowników usług głosowych – w tym 387 tys. we własnej sieci Netii i ok. 600 tys. WLR – oraz ok. 310 tys. klientów szybkiego internetu .

Jak podała Gazeta Prawna, tegorocznym celem Netii jest posiadanie 1 mln klientów usług głosowych i ponad 400 tys. klientów usług internetowych.

Wszystko wskazuje, że w związku z obserwowanym spowolnieniem wzrostu rynku szybkiego internetu Netia będzie musiała intensywniej niż do tej pory przejmować firmy zajmujące się dostarczaniem internetu. Pośrednio zasygnalizowała to, podnosząc w sierpniu z 40 mln zł do 60 mln zł prognozę tegorocznych wydatków na przejęcia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Spółka Tele2 i Netia będzie mniejsza niż TP”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).