Przejdź do zawartości

2008-09-18: Prawo i Sprawiedliwość zakłada własną telewizję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 18 września 2008

PR-owcy Prawa i Sprawiedliwości starają się nadążać za duchem czasu. Jak poinformował jeden z posłów partii barci Kaczyńskich, już niedługo ruszy internetowy kanał telewizyjny, którego widzowie będą mogli zapoznać się z wiadomościami przygotowanymi przez biuro prasowe klubu parlamentarnego PiS.

O przygotowaniach do uruchomienia własnej telewizji poinformował w czwartek na antenie Polskiego Radia PiK, poseł PiS Andrzej Walkowiak. W jego opinii, największe stacje telewizyjne w Polsce dyskryminują niektóre ugrupowania, stąd właśnie taka decyzja. – Skoro duże stacje źle nas traktują, zakładamy własną telewizję – zapowiedział. Walkowiak twierdzi również, że podobne zdanie o mediach panuje w całej partii. W założeniach twórców, telewizja PiS-u ma być przede wszystkim alternatywą dla informacji nadawanych przez stację TVN.

Kanał telewizyjny to jednak nie jedyny element medialnej ofensywy. Prawo i Sprawiedliwość zapowiada także uruchomienie specjalnej strony internetowej, na której partia będzie zamieszczać sprostowania materiałów dziennikarskich, które ją „krzywdzą”.

Tymczasem w środę Zbigniew Girzyński – jeden z najaktywniejszych medialnie posłów partii braci Kaczyńskich – przerwał partyjny bojkot TVN-u. Pojawił się on w audycji „Magazyn TVN24”, gdzie bronił osoby kontrowersyjnego historyka IPN Sławomira Cenckiewicza. Część jego kolegów z partii zapowiedziało wnioskowanie o zawieszenie Girzyńskiego w prawach członka, a nawet wykluczenie z klubu PiS. – Ja bym tego nie oczekiwał. Nie jesteśmy jakąś strasznie surową partią – stwierdził jednak czołowy działaczy PiS Tadeusz Cymański, w wypowiedzi dla portalu Politbiuro.pl.

Źródła[edytuj | edytuj kod]