2008-09-17: Vivid.pl oficjalnie ogłasza upadłość

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 17 września 2008

W ciągu najbliższych dni, księgarnia internetowa Vivid.pl złoży w warszawskim sądzie gospodarczym wniosek o ogłoszenie upadłości. Spółka nie przynosiła korzyści, czego przyczyną jest m.in. brak pomysłu na jej rozwój.

Spółka Vivid.pl praktycznie od początku swojego istnienia generuje straty i wymaga regularnego dokapitalizowywania, a obecnie posiada wierzytelności nie tylko w stosunku do samego właściciela, ale również do kontrahentów i pracowników – tłumaczy przyczyny decyzji prezes zarządu Telefonii Dialog, Piotr Mazurkiewicz. Sporządzone na naszą prośbę strategia i biznesplan nie potwierdzają możliwości rozwoju oraz poprawy wyników finansowych tej spółki w najbliższych latach. Również próby wykorzystania aktywów Vivid.pl przez Dialog nie pokazują efektów synergii.

Dopóki jednak sąd nie wyda orzeczenia o upadłości, wszystkie zamówienia będą realizowane. Po tym czasie sklep Vivid.pl zostanie zamknięty.

Przypomnijmy: wczoraj wieczorem serwis rynek-ksiazki.pl podał informację o upadłości jednej z najstarszych internetowych księgarń. Nie było wiadomo, co jest przyczyną bankructwa, a doniesienia te nie były oficjalnie potwierdzone.

W październiku zeszłego roku, Telefonia Dialog kupiła 90 proc. akcji sklepu internetowego Vivid.pl. Zapłaciła za nie 1,66 mln zł, przejmując dodatkowo 487 tys. złotych zobowiązań spółki.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Vivid.pl oficjalnie ogłasza upadłość”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).