2008-09-17: Minister skarbu w Szczecinie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
środa, 17 września 2008

Podczas spotkania poprosiłem inwestorów, zarówno dla stoczni szczecińskiej, jak i gdyńskiej, aby nawiązali silny dialog z załogą – mówił minister skarbu Aleksander Grad.

Zdaniem ministra w ciągu kilku najbliższych dni powinna pojawić się odpowiedź Komisji Europejskiej w sprawie programów restrukturyzacji polskich stoczni. W dniu dzisiejszym Grad odwiedził Szczecin, gdzie m.in. spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych stoczni. – Inwestorzy i ja staraliśmy się przybliżać stronom zapisy, mogące być w obszarze zainteresowania strony społecznej – powiedział.

Komisja Europejska musi mieć czas na wnikliwe przeanalizowanie tych obszernych dokumentów. Opinie na ten temat pojawią się za kilka dni. Chcemy ten czas wykorzystać na wyjaśnianie ważnych kwestii na linii przyszły inwestor – załoga – władze stoczni – mówił Grad.

Chcemy wypracować model współpracy między samorządem, zarządem stoczni i załogą. Temu to spotkanie służyło. Jest dialog z rządem. Pracownicy stoczni wiedzą, że ze strony rządu zostało zrobione wszystko, co było możliwe. Bo czy którykolwiek rząd zrobił dla stoczni tak wiele? Nie było takiej sytuacji. Nasza współpraca ze stroną społeczną jest wprost wzorowa – zapewniał dodając, że spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze. Zaznaczył też, że czas na rozmowy w sprawie szczegółów programów przyjdzie dopiero po otrzymaniu decyzji KE. – Cierpliwie czekamy pełni ufności, że decyzje będą pozytywne.

Źródła[edytuj]