2008-09-16: Kłopotek domaga się przeprosin

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 16 września 2008

Eugeniusz Kłopotek żąda publicznych przeprosin od Julii Pitery. Poseł PSL uważa, że skłamała ona mówiąc, iż działał on w interesie biznesmena, który starał się o zezwolenie na budowę dojazdu do planowanej trasy ekspresowej S-5.

Kłopotek tłumaczył się z zarzutów kierowanych pod jego adresem przez Piterę na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Poseł mówił, iż jego wsparcie dla biznesmena było elementem interwencji poselskiej. Julii Pietrze przekaże dokumenty, które – jego zdaniem – są dowodem na to, że rządowa minister kłamie. Dostaną je także Donald Tusk, Bronisław Komorowski i Zbigniew Chlebowski. Kłopotek także zagroził: – Może przyjść moment, że będziemy zastanawiać się nad przyszłością koalicji z PO.

Jeżeli nie zostaną ukrócone niektóre poczynania pani minister Pitery, to blady strach padnie na parlamentarzystów. Zaczną się bać pomówień, zastraszania, kłamstw i nie podejmą się żadnej interwencji poselskiej – stwierdził Eugeniusz Kłopotek.

Polityk PSL zdecydowanie też sprzeciwił się załatwianiu konfliktu z Piterą w „zaciszu gabinetu”. Kłopotek mówił na konferencji prasowej, że wczoraj takie rozwiązanie sugerował przewodniczący klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski.

Źródła[edytuj | edytuj kod]