2008-09-16: Kłopotek domaga się przeprosin

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
wtorek, 16 września 2008

Eugeniusz Kłopotek żąda publicznych przeprosin od Julii Pitery. Poseł PSL uważa, że skłamała ona mówiąc, iż działał on w interesie biznesmena, który starał się o zezwolenie na budowę dojazdu do planowanej trasy ekspresowej S-5.

Kłopotek tłumaczył się z zarzutów kierowanych pod jego adresem przez Piterę na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Poseł mówił, iż jego wsparcie dla biznesmena było elementem interwencji poselskiej. Julii Pietrze przekaże dokumenty, które – jego zdaniem – są dowodem na to, że rządowa minister kłamie. Dostaną je także Donald Tusk, Bronisław Komorowski i Zbigniew Chlebowski. Kłopotek także zagroził: – Może przyjść moment, że będziemy zastanawiać się nad przyszłością koalicji z PO.

Jeżeli nie zostaną ukrócone niektóre poczynania pani minister Pitery, to blady strach padnie na parlamentarzystów. Zaczną się bać pomówień, zastraszania, kłamstw i nie podejmą się żadnej interwencji poselskiej – stwierdził Eugeniusz Kłopotek.

Polityk PSL zdecydowanie też sprzeciwił się załatwianiu konfliktu z Piterą w „zaciszu gabinetu”. Kłopotek mówił na konferencji prasowej, że wczoraj takie rozwiązanie sugerował przewodniczący klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski.

Źródła[edytuj]