2008-09-16: Darmowy Internet dla wszystkich coraz bliżej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Internet
Crystal Clear app Internet Connection Tools.svg
wtorek, 16 września 2008

Powstaje projekt ustawy, który umożliwi odliczanie całkowitych kosztów taniego internetu przez osoby prywatne – poinformował PAP na XVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy szef senackiej Komisji Gospodarki Narodowej Tomasz Misiak (PO), pisze Gazeta Wyborcza.

Misiak powiedział, że obecnie koszty internetu są odliczane od podatku tylko w pewnej części, a całkowite odliczanie to dla budżetu państwa koszt 250 – 300 mln zł rocznie.

Ta ustawa umożliwiłby wszystkim gospodarstwom domowym darmowy dostęp do internetu – powiedział.

Zaznaczył, że jeśli ustawa wejdzie w życie, to ci, którzy skorzystają z odliczenia, będą mogli rozliczać się z fiskusem przez internet, a to oznacza oszczędności dla budżetu, które zwrócą poniesiony koszt 250 – 300 mln zł, donosi Gazeta Wyborcza.

Dodał, że założenie projektu jest takie, aby miesięcznie cena internetu, która będzie odliczana od podatku, wynosiła 25 - 30 zł, a prędkość przesyłu danych do 512 kb/s (kilobitów na sekundę). – Przeprowadzone zostały analizy, z których wynika, że dostawcy internetu są w stanie zaoferować takie ceny – powiedział.

Projekt powstanie w ciągu dwóch miesięcy, a jego złożenia w ciągu dwóch tygodni. Będę przekonywał ministra finansów, by środki na ten cel znalazły się w budżecie. Ustawa mogłaby wejść w życie jeszcze w tym roku – dodał.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Darmowy Internet dla wszystkich coraz bliżej, którego autorem jest Michał Rogowicz. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)