Przejdź do zawartości

2008-09-14: Radosław Sikorski jedzie na Białoruś

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 14 września 2008

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski uda się dzisiaj na Białoruś na spotkanie z szefem białoruskiego MSZ Siarhiejem Martynauem. Spotkanie ma odbyć się w miejscowości Wiskule w pobliżu Brześcia.

Spotkanie szefów dyplomacji zaplanowano na godzinę 17. Z kolei wieczorem po przylocie ma odbyć się briefing ministra na lotnisku wojskowym.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Białorusi mają omówić kwestie związane z problematyką unijną oraz zagadnienia dotyczące stosunków dwustronnych.

W komunikacie polskiego MSZ czytamy, że strona polska ma na celu "sprawy związane z bezpieczeństwem granic, zabezpieczeniem tranzytu surowców do Polski, współpracy przy projektach energetycznych oraz udziałem polskich firm w prywatyzacji firm sektora państwowego".

Wizyta Radosława Sikorskiego na Białorusi ma charakter przełomowy. Ostatnia wizyta w Polsce szefa białoruskiej dyplomacji miała bowiem miejsce w roku 2004. Z kolei wizyta polskiego ministra na Białorusi odbędzie się na zaproszenie Sierhieja Martynaua.

Źródła[edytuj | edytuj kod]