2008-09-14: Pitera i Kłopotek. Konflikt wśród koalicji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 14 września 2008

W czasie jednego z programów TVN24 doszło do ostrej wymiany zdań między między Eugeniuszem Kłopotkiem z PSL a minister ds. korupcji Julią Piterą. W piątek minister zarzuciła Kłopotkowi występowanie w interesie prawnym jednego przedsiębiorcy, na co w sobotę odpowiedział on jej słowami stwierdzającymi, że tą wypowiedzią popełniła ona "samobójstwo polityczne".

Pitera tą sytuację komentuje następująco: – To jest rzecz niedopuszczalna, nie powinien tego robić. Dodaje też, że Kłopotek może mieć przez to kłopoty prawne.

Tym razem pani minister Pitera przekroczyła pewną granicę. To, co zrobiła w piątek w programie "Piaskiem po oczach", jest niczym innym jak zwykłym pomówieniem – stwierdza poseł PSL. Zapowiada, ze w poniedziałek zwoła konferencję prasową na której wyjaśni szczegóły.

Według Kłopotka, cała sprawa dotyczy jego interwencji ws. dostępu małych stacji benzynowych do budowy przy drogach szybkiego ruchu oraz tego, że w tej sprawie podjął działania mające pomóc jednemu z właścicieli takich stacji, a nie całemu ogółowi. Twierdzi też, że ten konflikt z Piterą nie doprowadzi do zerwania koalicji rządowej. – Przez to nie może cierpieć koalicja. Absolutnie nie – mówi poseł, zapewniając, że spór ten to jego osobista sprawa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]