2008-09-11: UKE: 13 opinii w sprawie mobilnej telewizji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 11 września 2008

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) otrzymał 13 stanowisk w ramach konsultacji konkursu na rezerwację częstotliwości dla telewizji mobilnej, poinformował urząd na swojej stronie internetowej. Wśród firm, które przysłały swoje stanowisko, znalazły się firmy TVN i Agora, pisze Puls Biznesu.

Swoje stanowiska przysłali operatorzy telefonii mobilnej: PTK Centertel, PTC, Polkomtel i P4, jak również spółki medialne: TVN, Agora, Platforma Mediowa Point Group i Canal+ Cyfrowy. Urząd otrzymał też stanowiska Polskich Sieci Nadawczych, TP Emitel, UBIK Business Consulting, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a także Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak podaje Puls Biznesu, według przedstawionego przez UKE projektu konkursu, jego zwycięzca będzie zobowiązany do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będących przedmiotem konkursu i rozpoczęcia komercyjnego oferowania usług telekomunikacyjnych z ich wykorzystaniem w określonym (ale niesprecyzowanym w projekcie konkursu) terminie. Wcześniej prezes urzędu Anna Streżyńska informowała, że liczy na to, że komercyjna telewizja mobilna ruszy już na początku przyszłego roku.

Zwycięski podmiot będzie musiał też zapewnić, że żaden z nadawców lub dostarczycieli audiowizualnych usług medialnych nie przekroczy maksymalnego poziomu udziału 50% programów radiofonicznych lub telewizyjnych lub audiowizualnych usług medialnych w sygnale multipleksu, pisze Puls Biznesu.

Rezerwacja dokonana przez UKE będzie uprawniała, według przedstawionego projektu, do wykorzystywania zarezerwowanych częstotliwości do 31 grudnia 2023 r.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „UKE: 13 opinii w sprawie mobilnej telewizji”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).