2008-09-09: Rzeszów: 13-latek sprawcą fałszywego alarmu bombowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 9 września 2008

Pod twoim domem jest bomba. Wybuchnie, jeśli nie zapłacisz 10 tys. złotych. Takie słowa usłyszała w piątkowe popołudnie 82-letnia mieszkanka jednej z podprzeworskich miejscowości.

Na szczęście wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego nie potwierdziła się. Policjanci namierzyli już sprawcę alarmu. Okazał się nim 13-latek, który przyjechał w odwiedziny do krewnych. Jak twierdzi, zadzwonił tylko dla zabawy.

W piątek po południu do jednej z mieszkanek podprzeworskich miejscowości zadzwonił mężczyzna z informacją, że pod jej dom została podłożona bomba. Młody głos poinformował kobietę, że jeżeli nie zapłaci 10 tys. złotych ładunek zostanie zdetonowany. Zdenerwowana 82-latka o wszystkim opowiedziała swojej sąsiadce. Ta nie czekając wezwała Policję. Na nogi zostali natychmiast postawieni funkcjonariusze, którzy w ciągu kilku minut zjawili się na miejscu. W gotowości były też pozostałe służby ratunkowe.

Policyjni pirotechnicy dokładnie sprawdzili wszystkie zabudowania. Na szczęście alarm o podłożonym ładunku wybuchowym okazał się fałszywy. Teraz pozostało jeszcze odnaleźć autora głupiego żartu. Już po kilku godzinach policjanci wiedzieli, kto wykonał telefon do 82-latki. Jak się okazało, z taką informacją i żądaniem pieniędzy zadzwonił 13-letni chłopiec, który przyjechał wraz z matką do rodziny mieszkającej pod Przemyślem. Tłumaczył, że numer wybrał przypadkowo. Wymyślił historię o podłożonej bombie tylko dla zabawy.

Teraz nastolatek poniesie konsekwencje swojego bezmyślnego zachowania. Jego sprawą zajmie się w najbliższym czasie sąd rodzinny. Kosztami akcji ratunkowej zostaną prawdopodobnie obciążeni jego rodzice. Są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Rzeszów 13-latek sprawcą fałszywego alarmu bombowego”, którego autorem jest Michała Rogowicza, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości