2008-09-09: Nasza-klasa.pl straciła 60 mln zł?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Internet
wtorek, 9 września 2008

Po zatrzymaniu nastolatków, którzy spamowali serwis nasza-klasa.pl, zarząd portalu obliczył, że stracił około 60 milionów złotych.

Jak pisaliśmy wczoraj, policja zatrzymała dwóch nastolatków, którzy rozsyłali spam na naszej-klasie. Chłopcy stworzyli program, który automatycznie dodawał komentarze do zdjęć użytkowników, wklejając w nie jednocześnie reklamę. Obliczono, że w ciągu dwóch miesięcy tylko z jednego komputera wysłano ponad 120 tys. takich reklam.

Nasza-klasa.pl straciła przez to 60 milionów złotych. Dlaczego? Tak duża liczba reklam znacznie spowolniła ruch na stronie, przez co portal odwiedzało średnio 2 miliony użytkowników mniej.

Nieletni hakerzy odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Najprawdopodobniej zarząd naszej-klasy będzie domagał się zwrotu przynajmniej części strat.

Inne źródła donoszą, że właściciele portalu jednak nie będą się domagać zwrotu pieniędzy, a informacja o żądaniu zwrotu pochodzi od Policji. Poziom strat, jaki osiągnął portal został obliczony w oparciu o liczbę spamów wysłanych na portal i cenę za tysiąc wyświetleń reklamy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]