2008-09-08: Samsung i SanDisk – będzie przejęcie?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gospodarka
N icon economy and business.png
poniedziałek, 8 września 2008

W tych czasach nieodzownym elementem w zestawie telefonu komórkowego jest karta pamięci oraz jej obsługa przez telefon. Dlatego Koreańczycy planują przejęcie światowego lidera rynku kart pamięci do aparatów i odtwarzaczy muzycznych, pisze Rzeczpospolita.

Zdaniem cytowanych przez Bloomberga analityków transakcję uzasadniałby już sam tylko fakt, że Samsung płaci SanDiskowi corocznie 400 – 500 milionów dolarów opłat patentowych za technologię kart pamięci flash.

Przejęcie SanDiska umocniłoby przewagę Samsunga nad Toshibą na tym rynku, który wart jest 15 miliardów dolarów rocznie. Producenci pamięci konsolidują się, aby poradzić sobie ze spadkiem rynkowych cen. W tym roku potaniały o połowę z powodu nadpodaży, pisze Rzeczpospolita.

Kupno SanDiska mogłoby kosztować Samsunga ponad 3 miliardy dolarów. Rynkowe spekulacje spowodowały skok kursu akcji amerykańskiej firmy o 26 procent.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Samsung i SanDisk – będzie przejęcie?, którego autorem jest Michała Rogowicza. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)