2008-09-08: Orange Warsaw Festival

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kultura i rozrywka
N icon culture.png
poniedziałek, 8 września 2008

W tym roku, 6 września odbyła się pierwsza edycja Orange Warsaw Festival. Na Placu Defilad zgromadziły się tłumy ludzi, którzy bawili się znakomicie. Jak zapewniają organizatorzy, to pierwsza, ale nie ostatnia edycja.

W roli zagranicznych gwiazd wystąpili: Kelly Rowland (znana z grupy Destiny's Child), Wyclef Jean (The Fugees) oraz Apollo 440.

Okazuje się, że można zrobić w stolicy darmowy festiwal z tzw. aspiracjami, trzymający odpowiedni poziom i przyciągający gawiedź, która potrafi się bawić tak, jakby zapłaciła za bilety przynajmniej po 100 złotych – donosi serwis muzyka.onet.pl

Na festiwal mógł przyjść każdy, ponieważ wstęp był zupełnie darmowy. Można było również spotkać polskie gwiazdy show biznesu – Jana Borysewicza (z projektem w hołdzie Tadeuszowi Nalepie) oraz artystów uczestniczących w projekcie Cafe Fogg – Mike Urbaniak, Marysię Sadowska, Paulinę Przybysz, Olę Nieśpielak, Sławka Uniatowski i zespół Muzykoterapia.

Warsaw Street Festival jest elementem strategii miasta Warszawy, mającej na celu uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Orange Warsaw Festival zaliczony do udanych, którego autorem jest Michała Rogowicza. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)