2008-09-08: Netia zawalczy o klientów korporacyjnych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gospodarka
N icon economy and business.png
poniedziałek, 8 września 2008

Spółka, która ostatnio koncentrowała się na rynku detalicznym, chce znów walczyć o użytkowników korporacyjnych, pisze Rzeczpospolita.

Za kilka tygodni Netia zaoferuje firmom komplet usług telekomunikacyjnych‚ łącznie z komórkowymi. Ma to umocnić pozycję firmy w segmencie‚ który przynosi jej 250 – 300 mln zł wpływów rocznie. – Będziemy pierwszym operatorem‚ który może zaoferować przedsiębiorstwom kompleksowe usługi stacjonarno-komórkowo-internetowe. Telekomunikacja Polska i Orange wystawiają klientom odrębne faktury‚ nawet jeżeli świadczą usługi jako grupa – mówi Bertrand LeGuern z zarządu Netii.

Jak podaje Rzeczpospolita, firma będzie świadczyć usługi komórkowe dzięki możliwości wykorzystania infrastruktury sieci Play. Im więcej usług‚ tym większa lojalność klientów. I o to chodzi Netii bardziej niż o zyski z telefonii komórkowej‚ którą będzie sprzedawać tylko w pakiecie z innymi produktami. Spółka nie potrafi jeszcze podać‚ o ile wzrosną dzięki komórkom jej przychody.

Więcej niż połowę wpływów od firm przynosi telefonia stacjonarna. I Netia‚ i inni operatorzy mają z nią spore kłopoty, donosi Rzeczpospolita.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Netia zawalaczy o klientów korporacyjnych, którego autorem jest Michała Rogowicza. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)