2008-09-07: Firefox 3.1, alfa 2 oficjalnie wydany

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Informatyka
Tablet mouse.svg

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
Mozilla Firefox 3
niedziela, 7 września 2008

Firefox ogłosił, że dostępna jest już najnowsza wersja swojej przeglądarki – Firefox 3.1, alfa 2. Największą zamianą jest obsługa video w HTML 5.

W Firefox 3.1 znajdziemy takie funkcje, które nie zdążyły być zainstalowane w poprzedniej wersji. Programiści pracują nad poprawieniem interfejsu użytkownika oraz prawidłową obsługą HTML 5 i CSS 3.

Obsługa video w HTML 5 umożliwia wklejanie plików wideo za pomocą skryptów JavaScirpt, bez konieczności używania Flasha.

Oprócz tego przeglądarka potrafi przetwarzać skrypty JavaScript w tle, co sprawia, że nawet złożone obliczeniowo zadania nie powodują zamrożenia interfejsu aplikacji. Technologia ta, w połączeniu z TraceMonkey, pozwoli na znacznie szybszą obsługę nowoczesnych witryn WWW.

Firefox 3.1, alfa 2 można pobrać z tej strony. Oficjalna wersja Firefox 3.1 zostanie zaprezentowana przed końcem 2008 roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Firefox 3.1, alfa 2 oficjalnie wydany”, którego autorem jest Michała Rogowicza, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).