2008-09-06: Wyprawka dla żaka - kolejna akcja PCK

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
POL location map.svg
sobota, 6 września 2008

Jak czuje się dziecko, które nie ma w pełni wyposażonego tornistra? Często czuje się po prostu gorsze od kolegów z klasy. Polski Czerwony Krzyż stara się sprawić, żeby żadne dziecko nie było smutne z powodu braku zeszytów, kredek czy plasteliny.

W ramach akcji "Wyprawka dla żaka" lubelski oddział PCK rozdał dziś 75 plecaków wyposażonych w zeszyty, bloki rysunkowe i przybory szkolne. Z czego najbardziej ucieszyli się obdarowani?

Trudno ustalić wyraźne kryteria przyznawania takiej pomocy – tłumaczy dyrektor Lubelskiego Zarządu Okręgowego PCK, Stefan Pedrycz. Pomagają nam nauczyciele – oni dokładnie wiedzą, które rodziny naprawdę potrzebują wsparcia.

Cała akcja nie kończy się na tych kilkudziesięciu plecakach rozdanych dzisiaj. W miarę napływania środków i darów potrzebnych do skompletowania wyprawki, będziemy przez cały wrzesień je wręczać kolejnym uczniom – wyjaśnia Stefan Pedrycz. Tegoroczna "Wyprawka dla Żaka" jest już ósmą edycją akcji. PCK szacuje, że w tym roku pomoc dotrze do 20 tysięcy dzieci w całym kraju.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Wyprawka dla żaka - kolejna akcja PCK”, opublikowanego w serwisie Centrum.fm (więcej informacji).