2008-09-06: Red Hat kupił sponsora KVM

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Informatyka
Tablet mouse.svg

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
sobota, 6 września 2008

Linuksowy potentat Red Hat kupił właśnie firmę Qumranet specjalizującą się w narzędziach do wirtualizacji, sponsorującą m.in. rozwój KVM.

Qumranet rozwijał KVM (Kernel Virtual Machine), maszynę wirtualną dostępną już w głównej gałęzi jądra Linuksa oraz SolidICE, system do wirtualizacji na desktopy, konkurent Citrix XenDesktop.

Red Hat dzięki zakupowi chce skrócić czas potrzebny na integrację KVM i SolidICE w swoich produktach, a także zapewnić lepszą obsługę sprzętu w zwirtualizowanym środowisku pracy. SolidICE już teraz obiecuje obsługę wielu monitorów, USB, stremingu wideo i audio między środowiskiem wirtualnym i hostem oraz większość innych funkcji wymaganych do pracy na desktopie.

Szef Red Hata Jim Whitehurst chwali się, że jego firma będzie teraz drugą po Microsofcie, oferującą kompleksowe rozwiązanie wirtualizacyjne dla przedsiębiorstw. Według koncepcji Red Hata, jeden program ma odpowiadać za wirtualizację zarówno serwerów jak i desktopów z działającymi systemami operacyjnymi Linux i Windows.

Wszyscy pracownicy Qumranet zostaną zatrudnieni przez Red Hata, który zapłacił 107 mln USD za przejęcie.

W związku z przejęciem i zgodnie z nową strategią Red Hat zamierza stopniowo odwrócić się od Xena (ma on być wspierany w RHEL do 2014 roku) i zbudować narzędzia wirtualizacyjne w oparciu o KVM.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji Red Hat kupił sponsora KVM, której autorem jest Borysa Musielaka i został on pierwotnie opublikowany w serwisie OSnews (więcej)