2008-09-06: PSL ma pomysł na media publiczne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 6 września 2008

Polskie Stronnictwo Ludowe ma pomysł na media publiczne, który może zadowolić polityków wszystkich partii. Ludowcy chcą podzielić stanowiska w radach nadzorczych "sprawiedliwie" pomiędzy wszystkie partie polityczne – poinformował "Dziennik".

Według pomysłu PSL-u, miejsca w radach nadzorczych mediów publicznych zostaną podzielone między wszystkie kluby parlamentarne na zasadzie parytetów. Projekt ustawy medialnej proponowany przez ludowców może zyskać poparcie takiej liczby posłów, która pozwoliłaby nawet na odrzucenie weta prezydenta.

Gdyby projekt PSL-u uzyskał uznanie wśród posłów, najwięcej miejsc w radach nadzorczych przypadłoby oczywiście rządzącej koalicji. Partie będące w opozycji nie zostaną jednak z niczym. Zarówno PiS jak i Lewica również będą miały swoich przedstawicieli w radach.

"Dziennik" pisze, że projekt PSL-u ma największe szanse na przyjęcie, bo ludowcom będzie łatwiej niż Platformie dogadywać się z Lewicą, która przedstawiła również własny projekt. Jeden z liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiada, że projekt ustawy ma zostać złożony na początku października.

Źródła[edytuj | edytuj kod]