Przejdź do zawartości

2008-09-06: PKO BP London Live – Polish Music Festival

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 6 września 2008
Monika Brodka
Kayah

7 września odbędzie się w Londynie Polish Music Festival. Jest to najwiekszy jak do tej pory koncert polskiej muzyki rozrywkowej za granicą.

Podczas godzinnych występów wystąpi ośmiu polskich wykonawców:

Koncert reklamowany jest jako święto polskiej muzyki. Sponsorem jego jest bank PKO BP.

„PKO BP jest instytucją z blisko 90 letnią tradycją funkcjonowania na polskim rynku oraz pierwszym polskim bankiem, który założył placówkę w Wielkiej Brytanii. Teraz chcemy zaoferować Polakom przebywającym w Wielkiej Brytanii, z których cześć to klienci lub przyszli klienci naszego banku, imprezę kulturalną bez precedensu w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Wrześniowy Festiwal to przedsięwzięcie sponsoringowe nieporównywalne z czymkolwiek, co organizowane było wcześniej. Wiemy, że PKO BP London Live cieszy się popularnością, o czym świadczy ogromne zainteresowanie biletami. Już w ciągu kilku pierwszych dni funkcjonowania festiwalowego serwisu, poprzez który dystrybuowane były bezpłatne wejściówki statystyki zarezerwowanych biletów były imponujące – średnio rozdawaliśmy aż 1000 biletów dziennie” – stwierdził Bartłomiej Pawlak kierujący Pionem Marketingu w PKO BP.

Projekt realizowany jest przy wsparciu kilkunastu doświadczonych i renomowanych podwykonawców z Wielkiej Brytanii tj. AMP a w tym Harvey Goldsmith, który wyprodukował koncert charytatywny Live Aid - oznajmili organizatorzy koncertu w komunikacie prasowym.

Źródła[edytuj | edytuj kod]