2008-09-05: PO postawiła Ludowcom ultimatum?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 5 września 2008

Dziennik.pl podał wczoraj, że władze PO postawiły PSL-owi warunek: albo poprzecie pakiet ustaw, albo to koniec koalicji. Minister w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński zdementował jednak te informacje.

Wg wczorajszych doniesień, PO myśli też o zdymisjonowaniu Marka Sawickiego (PSL), ministra rolnictwa. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – komentował doniesienia Zbigniew Chlebowski (PO).

Dziennik.pl podał, że Platforma żąda od polityków PSL podjęcia współpracy w sprawie uchwalenia kluczowych ustaw, które w październiku trafią do Sejmu. Chodzi m.in. o wprowadzenie okręgów jednomandatowych oraz głosowania trwającego przez dwa weekendowe dni. Ludowcy obawiają się, że przez taką ordynację wyborczą nie wejdą w późniejszym czasie do Sejmu i nie chcą jej poprzeć. W związku z tym władze PO sprawę miały postawić jasno – jeśli Ludowcy nie zaczną współpracować i nie poprą niewygodnych dla siebie ustaw forsowanych przez PO, to będzie koniec koalicji.

Współpraca między naszymi formacjami układa się bardzo dobrze i może to właśnie kogoś denerwuje – powiedział wczoraj Sławomir Nowak, szef Kancelarii Premiera. Rafał Grupiński, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oświadczył jednak, że "nie ma takiej groźby" (końca koalicji - przyp. red.). – PSL doprowadziło do zdymisjonowania szefa KRUS, tak jak powinno to uczynić. Nie widzę powodu, aby spekulować o tej sprawie – mówi Grupiński.

Źródła[edytuj | edytuj kod]