2008-09-05: Marcinkiewicz w radzie Netii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gospodarka
N icon economy and business.png
piątek, 5 września 2008

Szwedzki EQT wchodzi do operatora. Skład rady nadzorczej zostanie rozszerzony do dziewięciu osób. W ten sposób, były premier, Kazimierz Marcinkiewicz zasiądzie w radzie Netii – podaje Rzeczpospolita.

W przyszły wtorek do rady nadzorczej Netii mogą dołączyć: były premier Kazimierz Marcinkiewicz i były członek zarządu Netii Piotr Czapski. Ten ostatni od sierpnia jest pracownikiem szwedzkiego funduszu EQT, który rozpoczyna działalność w Polsce. Według dostępnych informacji za EQT stoją m.in. szwedzcy potentaci: rodzina Wallenbergów i bank Goldman Sachs. W tym banku pracuje teraz Kazimierz Marcinkiewicz.

Na obecnym etapie rozwoju P4 spodziewałbym się raczej inwestora strategicznego niż finansowego – powątpiewa Paweł Puchalski, analityk Domu Maklerskiego BZ WBK. Według Piotra Czapskiego fundusz EQT interesują różne branże. Nie chce powiedzieć, kiedy można się spodziewać pierwszych inwestycji w Polsce. Dopiero późną jesienią fundusz zamierza powiedzieć więcej o swojej działalności w naszym kraju, pisze Rzeczpospolita.

Jak Podaje Rzeczpospolita, Piotra Czapskiego i Kazimierza Marcinkiewicza do rady nadzorczej rekomendują aktualni udziałowcy. Obok Novatora są to międzynarodowe instytucje finansowe. Na wtorkowym NWZA Netii planowana jest zmiana statutu spółki i powiększenie rady nadzorczej do dziewięciu osób. Według dzisiejszych zapisów może ich być maksymalnie siedem.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Marcinkiewicz w radzie Netii, którego autorem jest Michała Rogowicza. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)