2008-09-04: Opcom wydaje oświadczenie ws. zarzutów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
N icon economy and business.png
czwartek, 4 września 2008

Agencja Opcom wydała oficjalne oświadczenie, w którym pisze, że konkurencyjna firma SARE działa na jej niekorzyść, bezpodstawnie oskarżając ją o plagiat. Opcom tłumaczy, że nie popełniła przestępstwa.

W oświadczeniu czytamy:

Nie zaprzeczamy, że tworząc nowy system inspirowaliśmy się funkcjonalnościami wiodących systemów do e-mail marketingu na świecie, w tym także funkcjonalnościami systemu Campaign Monitor, ale mowa o plagiacie jest poważnym nadużyciem. Większość obecnych rozwiązań z zakresu IT bazuje na standardach, które już dawno zakorzeniły się w świadomości użytkowników. Dlatego tworząc FreshMaila, wykorzystywaliśmy sprawdzone i dobrze działające schematy rozwiązań. Przeglądarka Internet Explorer jest w pewnym sensie podobna do Firefox, a nasza-klasa inspirowana jest serwisem Classmates – mówi Krzysztof Adamus, dyrektor kreatywny i członek zarządu Opcom. – Dziwi mnie jednak fakt, że informację o takiej skardze wysyła do mediów szef grupy roboczej E-mail marketing IAB Polska, Krzysztof Dębowski, który jest jednocześnie dyrektorem zarządzającym SARE, firmy konkurencyjnej – dodaje Adamus.

W minioną środę biuro IAB Polska poinformowało, że strony sporu, firmy SARE i Opcom, pozytywnie odpowiedziały na propozycję mediacji wystosowaną przez zarząd IAB Polska. Spotkanie stron odbędzie się w najbliższy piątek, 5 września, w siedzibie IAB Polska w Warszawie. Do mediacji w tych rozmowach zarząd wyznaczył swoich przedstawicieli.

Jednocześnie Opcom broni się, że konkurencyjna firma SARE bezpodstawnie używa określeń "nieetyczny" czy też "niezgodny z prawem" w momencie, gdy przeciwko Opcom nie rozpoczęło się jeszcze żadne postępowanie.

Opcom zapewnia również, że informacja do mediów została wysłana przez SARE, a nie przez IAB, co może sugerować – jak twierdzą – podrobiony podpis osoby z IAB.

Przypomnijmy, jutro ma dojść do mediacji między Freshview a agencją Opcom, twórcą Freshmail.

Wikinews
Dowiedz się więcej

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Opcom wydaje oświadczenie ws. zarzutów”, którego autorem jest Beatę Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).