2008-09-04: Opcom plagiatuje Freshview?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gospodarka
N icon economy and business.png
czwartek, 4 września 2008

Do IAB trafiła skarga na agencję Opcom. Złożyła ją australijska firma Freshview, która oskarża Opcom o kradzież własności intelektualnych. IAB nie podjął się jednak rozstrzygnięcia sporu.

Opcom posiada system do e-mail marketingu pod marką Freshmail. Podobną usługę świadczy australijska firma Freshview. Oskarża ona Opcom o skopiowanie pomysłu i kradzież własności intelektualnych.

Do IAB trafiła skarga, w której Freshview domaga się poinformowania polskiej branży marketingowej o nieuczciwych praktykach, jakie stosuje Opcom. Jednocześnie spółka SARE, konkurencyjna firma dla Opcomu, rozesłała w poniedziałek informację o wpłynięciu do IAB takiego wniosku.

Jednak jak usprawiedliwia SARE Krzyszof Dębowski, dyrektor zarządzający, występuje on jedynie w roli pośrednika. Jak postanowił zarząd IAB, dojdzie do mediacji między skłóconymi stronami. Spotkanie stron odbędzie się w najbliższy piątek, 5 września, w siedzibie IAB Polska w Warszawie. Do mediacji w tych rozmowach zarząd wyznaczył swoich przedstawicieli.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Opcom plagiatuje Freshview?, którego autorem jest Beatę Ratuszniak. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)