2008-09-04: Mozilla: TraceMonkey szybsze niż V8 od Google

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Informatyka
Tablet mouse.svg

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
czwartek, 4 września 2008

Tuż po pojawieniu się Chrome, reklamowanej przez Google jako najszybszej przeglądarki na świecie, ekipa Firefoksa opublikowała wyniki testu, według którego nowy silnik JavaScript TraceMonkey jest szybszy od googlowego V8.

W testach SunSpider przeprowadzonych na systemach Windows XP i Vista, TraceMonkey wypadł o około 30% lepiej niż V8. Najsłabiej poradził sobie z testami z użyciem rekursji oraz dostępem do drzew binarnych, gdzie był kilkukrotnie gorszy od swojego nowego konkurenta. Porównywano wydaną wczoraj betę Google Chrome z najświeższym nightly buildem Firefoksa 3.1.

Deweloper Mozilli, Brendan Eich wyjaśnia, że w silniku TraceMonkey wiele jeszcze zostało do zrobienia i w miarę postępu prac, zyskiwać będzie jeszcze na szybkości. Jednocześnie pochwalił również Google za udaną premierę przeglądarki Chrome i jego ciekawą architekturę, zaznaczając jednocześnie, że jeśli chodzi o podejście do silnika JavaScript, uważa podejście Mozilli z TraceMonkey bardziej przyszłościowe i lepsze technicznie niż V8 od Google.

Oba projekty wydane są na otwartych licencjach, więc należy się spodziewać, że co lepsze pomysły i algorytmy będą z upływem czasu przenikać między nimi.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Mozilla: TraceMonkey szybsze niż V8 od Google”, którego autorem jest Borysa Musielaka, opublikowanego w serwisie OSnews (więcej informacji).