2008-09-04: Internauci coraz częściej kupują w sieci

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Internet
Crystal Clear app Internet Connection Tools.svg
czwartek, 4 września 2008

Coraz więcej Europejczyków robi zakupy przez Internet – wynika z najnowszego raportu Jupiter Research. W 2010 r. aż 61 proc. internautów będzie kupowało w wirtualnych sklepach.

Jak pisze Rzeczpospolita, z roku na rok wzrasta liczba osób korzystających z internetowych sklepów. Jeszcze w 2006 roku, na 201 mln. internautów, w sieci kupowała ponad połowa z nich. Prognozy na rok 2010 idą jeszcze dalej. Wraz ze wzrostem liczby internautów, szacowanej już na 238 milionów, liczba osób korzystających ze sklepów internetowych wzrośnie do 61 proc.

Odsetek konsumentów dokonujących zakupów przez Internet bardzo się różni w poszczególnych krajach. W przypadku Wielkiej Brytanii czy państw skandynawskich już znacznie przekracza 50 proc. użytkowników Internetu, podczas gdy po drugiej stronie kontynentu, we Włoszech czy Hiszpanii, oscyluje wokół poziomu 30 proc. – pisze Rzeczpospolita.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Internauci coraz częściej kupują w sieci”, którego autorem jest Beatę Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).