2008-09-04: Chrome zdobył 1% rynku w 24 godziny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Informatyka
Tablet mouse.svg

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
czwartek, 4 września 2008

Według danych amerykańskiej firmy zliczającej statystyki Internetu, Net Applications Inc. oraz irlandzkiego StatCounter, przeglądarka Google Chrome zdobyła w ciągu pierwszych 24 godzin od startu 1% światowego rynku.

W godzinę po udostępnieniu Chrome, korzystało z niego już 0.4% internautów. W szczytowym momencie z Chrome korzystało 1.48% użytkowników sieci. Obecnie liczba ta zmniejszyła się do 1%, co tak czy inaczej jest wynikiem lepszym niż ma w tej chwili o wiele dłużej będąca na rynku przeglądarka Opera (0.72% wg statystyk tych samych firm).

Nie da się obecnie powiedzieć które przeglądarki stracą najbardziej na debiucie Chrome, gdyż większość osób testuje nowy produkt Google korzystając jednocześnie ze swoich poprzednich przeglądarek WWW. Właściwe ruchy na rynku spowodowane przez Chrome będzie można określić dopiero po kilku tygodniach.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Chrome zdobył 1% rynku w 24 godziny”, którego autorem jest Borysa Musielaka, opublikowanego w serwisie OSnews (więcej informacji).