2008-09-01: XIII Ogólnopolski Zlot Zuchmistrzowski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 1 września 2008

W dniach 29-31 sierpnia 2008 roku w Inowrocławiu odbył się już trzynasty zlot zuchmistrzyń i zuchmistrzów z całej Polski, którzy na co dzień pracują z dziećmi w wieku 7-11 lat.

Komendantem tegorocznego był przewodnik Maciej Janiak. W zlocie uczestniczyło ponad 120 zuchmistrzyń i zuchmistrzów, którzy musieli pomóc Strażnikom Czasu naprawić zegar, który zakrzywił czasoprzestrzeń. W sobotę odbył się spacer po Inowrocławiu, a przede wszystkim po znanych inowrocławskich Solankach.

W sobotę odbyły się zajęcia dla zuchmistrzów, a południem gra po Toruniu. Zuchmistrze zostali podzieleni na grupy i reprezentowali wybraną przez siebie organizację pozarządową. Musieli wymyślić kampanię społeczną związaną z działalnością swojej organizacji oraz zdobyć fundusze (odwiedzić potencjalnych sponsorów) i wypromować ją. Uczestnicy gry nagrywali reklamówki swojej akcji, a także projektowali banery internetowe. Podczas całej gry można było się poradzić specjalisty w tej dziedzinie. Wieczorem odbył się wielki bal rozpoczęty tradycyjnie polonezem. W niedzielę zlot zakończył się apelem.