Przejdź do zawartości

2008-08-31: Wałęsa samotnie uczcił pamięć stoczniowców

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 31 sierpnia 2008
Lech Wałęsa

W 28. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych Lech Wałęsa złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Byłemu prezydentowi towarzyszyli jedynie najbliżsi współpracownicy.

Jutro będą popisy tych, którzy siedzieli pod ławkami, a teraz grają bohaterów. Tylko bym się wstydził, gdym to oglądał – mówił Lech Wałęsa, tuż po złożeniu kwiatów. Były prezydent nie weźmie udziału w oficjalnych uroczystościach, w których będzie uczestniczył m.in. prezydent Lech Kaczyński.

Kierunek tych reform, o które walczyliśmy jest właściwy, może drogi są zbyt kręte i za mało sprawiedliwe, ale to już inna sprawa i demokracja jakoś to koryguje – powiedział były prezydent.

Lech Wałęsa kolejny raz wypowiedział się w sprawie lustracji. Jego zdaniem zabrano się do niej od niewłaściwej strony, i przepisy lustracyjne są niespójne. – Dziś na każdego można zrobić papiery – mówił.

Pytany o rozliczenia po PRL-u odpowiedział, że mimo iż zawsze postulował, iż trzeba rozliczać głowę, rękę i miecz, to do tej pory rozliczano tylko miecz. – Proponuję zacząć rozliczenia od grudnia 1410 roku, bo inaczej nigdy do niczego nie dojdziemy – zażartował były prezydent.

Źródła[edytuj | edytuj kod]