2008-08-31: Putin: "Rosja nie chce ochłodzenia"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 31 sierpnia 2008
Władimir Putin – premier Rosji

Emocji jest dużo, jednak jak dotąd nie widzimy jakichkolwiek kroków, które świadczyłyby o ochłodzeniu. Mam nadzieję, że kroków takich nie będzie. Wszak bez względu na to, co kto mówi, prawda jest po naszej stronie – wypowiedział Władymir Putin w wywiadzie dla telewizji Rossija.

Putin zaprzeczył także jakoby Rosja chciała zmniejszyć dostawy gazu ziemnego oraz ropy naftowej dla państw europejskich. Według niego działania Rosji są zgodne z prawem międzynarodowym i absolutnie moralne.

Nie zamierzamy wpadać w czyjekolwiek objęcia. Rosja jest państwem samowystarczalnym. Chcemy ze wszystkimi współpracować. I będziemy rozszerzać nasze możliwości, w tym w sferze gospodarczej – oznajmił premier Rosji. Te słowa przeczą temu jakoby Rosja w wyniku pogorszenia stosunków z państwami zachodnimi miała wpaść w objęcia Chin.

Nie zamierzamy niczego nikomu ograniczać. Będziemy ściśle wykonywać nasze zobowiązania kontraktowe. Jednocześnie będziemy rozszerzać i dywersyfikować nasze możliwości eksportowe. Ogłosiliśmy to już dawno. Program ten w żaden sposób nie jest związany z jakimikolwiek bieżącymi wydarzeniami politycznymi – zakończył Putin.

Źródła[edytuj | edytuj kod]