2008-08-28: Waszczykowski zostanie wiceszefem BBN?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
czwartek, 28 sierpnia 2008

"Rzeczpospolita" donosi o wczorajszym spotkaniu byłego negocjatora ws. tarczy antyrakietowej Witolda Waszczykowskiego z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który miał mu pokazywać gabinet po generale Polko.

Byłem na spotkaniu z Władysławem Stasiakiem, rozmawialiśmy m.in. o sprawach tarczy antyrakietowej, informowałem szefa BBN o różnych aspektach ostatnich miesięcy mojej prac – przyznał sam Waszczykowski. Nie chce on jednak mówić o żadnej nominacji.

Politycy z otoczenia prezydenta mówią, że Lech Kaczyński jest na urlopie, ale to nie musi przeszkadzać w nominowaniu Waszczykowskiego na wiceszefa BBN, gdyż mimo wypoczynku "do prezydenta są przewożone różne dokumenty". Nominacja może nastąpić nawet w najbliższych dniach.

"Rzeczpospolita" podaje jeszcze, że szef BBN Władysław Stasiak wybiera się niebawem na urlop, a ktoś musi pokierować jego biurem. Być może zająłby się tym właśnie Witold Waszczykowski. Prezydent w wywiadzie dla weekendowego "Dziennika" zapewnił, że Waszczykowski otrzyma od niego ofertę pracy.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Waszczykowski zostanie wiceszefem BBN?, napisanej przez Kamila Świętonia i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)