Przejdź do zawartości

2008-08-28: Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentami Państw Bałtyckich

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 28 sierpnia 2008
Lech Kaczyński i Valdus Adamkus

28 sierpnia 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński udał się z wizytą do Tallina, gdzie spotka się z Prezydentami Państw Bałtyckich. Tematem rozmów będzie konflikt w Gruzji w kontekście poniedziałkowego nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

W trakcie międzylądowania w Wilnie na pokład prezydenckiego samolotu wsiadł przedstawiciel Prezydenta Republiki Litewskiej Valdasa Adamkusa i wiceminister spraw zagranicznych Republiki Litewskiej.

W Tallinie Prezydent RP spotka się z Prezydentem Republiki Estońskiej Toomasem Hendrikiem Ilvesem oraz z Prezydentem Republiki Łotewskiej Valdisem Zatlersem. W godzinach wieczornych (ok. godz. 19:00 czasu polskiego) Panowie Prezydenci wydadzą oświadczenia dla mediów. Po krótkiej konferencji prasowej odbędzie się robocza kolacja delegacji z Estonii, Litwy, Łotwy i Polski.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentami Państw Bałtyckich opublikowanego pierwotnie w serwisie Prezydent.pl (więcej)